2021

Porota

Rozálie Kašparová

Porota / architektura


Architektka Rozálie Kašparová se po studiu ve Švédsku vrátila do Prahy, kde se v Kanceláři veřejného prostoru na Institutu plánování a rozvoje Prahy dlouhodobě věnuje projektům různých měřítek ve veřejných prostranství. Od největšího detailu města, který rozvíjí projekt Pražské židle & stolky přes revitalizaci Karlova náměstí, jehož návrh byl vybrán inovativním procesem soutěžního dialogu po strategický rozvoj velkých veřejných prostranství jako je Rohanský ostrov. Všechny projekty v sobě přirozeně mají sociální rozměr, pracují s participativními metodami a hledají způsoby, jak v Praze vytvářet veřejná prostranství pro všechny.

Andrej Olah

Porota / architektura


Andrej Olah /1985/ je architekt a urbanista, zakladateľ ateliéru GRAU. Pôsobí v Bratislave, venuje sa rôznym mierkam a typológiám, vždy s ohľadom na celok, ale aj na detail. Predtým pôsobil v ateliéri plusminusarchitects, aj ako interný doktorand na FAD STU. Okrem štandardnej architektonickej praxe sa venuje aj jej presahom, pri návrhu dočasnej architektúry na festivaloch GRAPE a FLAAM, medzinárodných workshopoch či ako člen občianskeho združenia ARCHTUNG, ktoré sa zameriava na propagáciu architektúry a jej sprostredkovanie širokej verejnosti.

Marek Obtulovič

Porota / architektura


Marek Obtulovič absolvoval FA VUT v Brně. Také studoval na University of Strathclyde v Glasgow. V letech 2006-13 působil v řadě brněnských ateliérů. V roce 2013 odešel pracovat do hanojské kanceláře Vo Trong Nghia, kde se podílel na přípravě vietnamského pavilonu na výstavu EXPO v Miláně nebo na soutěži na Guggenheimovo muzeum v Helsinkách. Od roku 2016 vede s v Hanoji společně s Mai Lan Chi a Duc Trung Nguyen vlastní praxi ODDO architects.

Benjamín Iborra Wicksteed

Porota / architektura


"Věřím, že práce je úspěšná pouze když vás pohne vášeň. Kombinuji architekturu a kino tím, že jsem jedním z pěti zakladatelů a partnerů ateliéru MESURA a zároveň produkuji, píšu a hraji v krátkých filmech a divadle."

Benjamin Iborra Wicksteed je partnerem a kreativním ředitelem ve studiu Mesura a také pedagogem. MESURA jsou hrdí na to, že nejsou „signiture“ designovou firmou. Záměrně si nikdy nevyvinuli jednotný styl práce, a proto jejich projekty nikdy nevypadají úplně stejně. Každý z jejich projektů je výsledkem jejich schopnosti naslouchat, což proměnilo jejich návrhy a budovy v osobní odrazy osobností a hodnot jejich klientů, které společně zakomponovávají prostřednictvím výzkumu, workshopů a průzkumů.

Filipa Dias

Porota / architektura


Filipa Dias studovala architekturu na Univerzitě v Coimbře v Portugalsku a nyní je součástí studia stu.dere. stu.dere, založeno 2016 Ulissesem Costou, se nachazí ve Vila Meã, Amarante a věnuje se rozvoji architektonických projektů, architektuře interiéru a designu.stu.dere je ateliér architektury a designu a prostor pro multikulturní akce. Slovo stu.dere bylo zavedeno Římany a znamená učedníci. stu.dere však smysl slova vnímají dále do hloubky a znamená pro ně “žák, který se snaží a vynakládá veškeré úsilí k dosažení cíle”.

DESIGN

Porota

 

Iza Rutkowska

design / porota


Iza Rutkowska je zakladatelkou Forms and Shapes Foundation v Polsku, International School of Knocking Doors a Zooarchitecture Studio. Je umělkyní, která zahrnuje lidi ve společném vytváření veřejných prostorů. Pracuje interdisciplinárně. Její práce byly realizovány v několika zemích.

Adam & Kristina

design / porota


Adam Tureček (*1975) je člověk, Pražák, realista, psí táta, vystudovaný designér oscilující mezi tím, co označujeme designem a uměním. Stojí za projektem Craftbrut – objekty vzniklé za pomoci hrubé síly, dílenských nástrojů a nějaké té chyby.
Kristina Ambrozová (* 1981) Kristina Ambrozová (Brno 1981) graficky designer a ilustrator, jsem součástí studia aakkforever ktere vzniklo na umpum kolem roku 2008, patřím taky do sítotiskové dílny Analogbros. Ráda kreslim, sázím kytky i knihy, boxuju nebo cvicim jogu a mám dva psy.

Simon Busse

design / porota


Studio Simon Busse se věnuje navrhování produktů - od nábytku po fotoaparáty a prostory od interiérů klubů po scénografii výstav. Kromě aktivit průmyslového designéra a scénografa Simon Busse poskytuje rady průmyslovým podnikům, jako je Abus, v oblasti design managementu a vyučuje na mezinárodních univerzitách - od CAA Hangzhou (Čína), HfG Schwäbisch Gmünd (Německo) po FHNW Basel (Švýcarsko).