Industriální Karlín /jednoduché objemy v měřítku okolní zástavby /dvojice na konci řady
Návrh vychází z měřítka a tvarů okolních staveb, jejichž proporce se svými tvary snaží reflektovat. Proto, i přes tvar pozemku, který by k tomuto řešení vybízel, v návrhu nepracuji se zešikmením. Hlavním tématem se stala možnost propojení Karlína s Vítkovem. Jak zapojit veřejnou cestu do bytového domu, a přitom neztratit soukromí, které je pro bytový dům tak důležité?
Koncept je postaven na dvojici objemů vedví rozťatých věží s veřejným schodištěm. Věž není umístěna na ose ulice, ale přiléhá k chodníku tak, aby se nacházela v ose pohledu chodce.
Dvě jádra, veřejné a soukromé, jsou řazena v zákrytu. Vznikají tak dvě cesty prolínající se navzájem v každém patře, přesto poskytující pocit bezpečí v soukromé části a dostatek sociální kontroly v části veřejné. V přízemí vzniká aktivní parter, který využívá svahu směrem k dráze a dává dvoupodlažním prostorům pod úrovní terénu funkci komorního sálu. V komorním sále je navržena mobilní elevace. Část parteru otevřená do ulice slouží jako kavárna. Střecha nižší části je uvažována jako intenzivní zelená střecha, u části vyšší jako extenzivní.
komentář poroty: Radek Toman
Práce se nespokojuje se samotným návrhem bytového domu a překračuje standardní rámec ateliérového projektu. V předloženém paré je jen velice stručná textová zpráva, která ovšem obsahuje celou řadu otázek, jenž si autorka během práce kladla. Nakonec se jako nosné téma projektu vykrystalizoval vztah veřejných městských prostorů a bydlení, které je od své podstaty soukromou, individuální záležitostí. Právě tyto dvě protichůdné funkce v sobě navržený dům propojuje. Dům se stává přemostěním železniční trati a propojením Vítkova s Karlínem. Veřejné schodiště je dominantou uzavírající pohled za Karlínského náměstí. Je to dům, který přináší přidanou hodnotu celému svému okolí, které obohacuje. Dům neposkytuje benefity a „luxus“ jen svým obyvatelům, ale myslí tak trochu na všechny. Nemělo by zaniknout, že i ostatní aspekty práce jsou na vysoké úrovni. Na to, že se jedná o studentku druhého ročníku, tak kvalitou své práce překonala téměř všechny starší spolužáky.